Ako si sami ničíme zdravie

DSC00598-001Veľmi často prežívame náročné obdobia vo svojich životoch. Snáď najhoršie je to keď nám ochorie blízka osoba. Ešte ťažšie je to pre nás, keď je v ohrození života. Aj keď to neradi počujeme, ale často si môžeme za svoje problémy. Často si ich spôsobujeme sami. Keď si zoberieme len taký žlčník. Je to civilizačná choroba a spôsobujeme si ju nesprávnym stravovaním. Asi viete o čom hovorím. Mastné, vyprážané, majonézové šaláty a podobné dobrôtky. Často nevieme odolať našim chutiam. Nevravím, že každý musí skončiť s chorým žlčníkom. Sú ľudia fyzicky aktívny. Tí to môžu „vybehať“. Ale tiež nie vždy. Žlčníku neprospieva ani stres, nervozita, psychické zaťaženie.

Prečo o tom píšem? Preto, že som to práve v tomto období zažila vo svojom blízkom okolí. Moja blízka osoba skončila na operačnom stole s prasknutým žlčníkom vyliatym do brušnej dutiny. Vnútro už bolo zapálené a zahnisané. Ako sa to mohlo stať, keď chodila po lekároch a vyšetreniach? Tak to neviem ani ja. Je to veľká záhada. Lekári sa vyjadrovali, že žlčník je v poriadku a nič vážne jej nie je. Ale bolo.

Nechcem nikoho viniť prečo sa to tak stalo. Hlavná zodpovednosť je na nás samých ako sa o seba staráme. Aj keď……samé otázky v mojej hlave smerujú k lekárom. Stalo sa čo sa stať nemalo.

Všetko nakoniec skončilo dobre, chvála bohu. Dúfam, že toto bude poučením pre osôbku, ktorej sa to týka. Dúfam, že sa zamyslí a príde na to, čo treba robiť inak. Aj mňa to doviedlo k zamysleniu. Ako si sami sebe škodíme a privolávame si choroby. Viem čo ju viedlo k nesprávnemu jedeniu. Boli to dlhoročné stresy a traumy, ktoré si kompenzovala jedlom. Snažila sa zasýtiť emocionálny hlad. A najchutnejšie bolo to jedlo, ktoré jej najviac škodilo, to, ktoré ju dostalo na operačný stôl a do ohrozenia života. Emocionálny hlad, nutkavé pocity jesť aj keď nie sme hladní, traumy, strachy a mnoho iných pocitov, ktoré nám znepríjemňujú život. S týmto všetkým vám môže pomôcť metóda EFT.

This entry was posted in Články and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s