Vzťahy, pocity a EFT

7 - kópiaVzťahy medzi nami ľuďmi sú často veľmi komplikované. Ak ich nemáme v poriadku vznikajú nedorozumenia, hádky, nevraživosť. Výsledkom sú pocity. No a keď sú vzťahy zlé, sú aj pocity zlé. Toto všetko nám hlboko zasahuje do života. Nepriaznivo. Aké máme pocity, taká je kvalita nášho života.

Ak sa nám častejšie stáva, že nás niekto osočí, slovne napadne, povie nám niečo čo sa nám nepáči, znamená to, že to niečím priťahujeme. Niečím čo je v nás samých. Nie je to príjemné zistenie, ale to čo sa nám nepáči na druhých ľuďoch je aj v nás samých. Možno ste už počuli o zrkadlení.

Znamená to, že nemôžeme zmeniť iného človeka. Môžeme zmeniť len sami seba. Môžeme zmeniť nastavenia vo vnútri nás. A keď to spravíme zrazu zistíme, že sa mení aj naše okolie, ľudia okolo nás. Veľa som o tomto počula, čítala a začala som pracovať na sebe. Začala som čistiť svoje emócie hneď ako sa objavili. Neriešila som iných, riešila som samú seba. To prečítané a počuté sa mi potvrdilo ako pravda. Začala som sa meniť ja a začalo sa meniť aj moje okolie. Dokonca sa začali meniť aj ľudia, ktorých som stretávala. Boli milší, príjemnejší. Už ich vnútro prestalo cítiť moju zraniteľnosť . Preto, lebo tam už nebola. A konflikty nemalo čo pritiahnuť. A ak sa aj nejaká maličkosť vyskytne, príjmam ju v pokoji a pohode. Už mi to nerozhádže celý deň.

Veď sme tu na tomto svete preto aby sme sa radovali. Aby sme sa učili a spoznávali. Robme to s láskou a príjemnými pocitmi.

Chcete sa aj vy pustiť do tejto dobrodružnej a zároveň nenásilnej a príjemnej práce? Ja vám ju odporúčam. Na základe vlastnej skúsenosti.

This entry was posted in Články and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s