Vyriešené prípady

Strach nastúpiť do práce po materskej dovolenke
Oslovila ma pani, ktorá bola na materskej dovolenke. Blížil sa čas, kedy by sa mala vrátiť do práce. Pred materskou dovolenkou pracovala. Dokonca mala tú istú prácu a u toho istého zamestnávateľa. Aj napriek tomu pociťovala veľký strach a stres, či to opäť zvládne.
 
Vyťukávali sme metódou EFT strach a negatívne pocity, ktorými trpela. Strach, tieseň, pocity v hlave, v celom tele.
 
Strach bol u nej silne zakorenený. Sedenia sme opakovali viac krát. Dosiahli sme to, že strach a všetky negatívne pocity celkom zmizli.  Mladá mamička sa začala do práce tešiť. Mala príjemné očakávania.
 
A ako to dopadlo nakoniec v praxi? Úžasne. Prácu hravo zvláda. Teší ju. Zorganizovala si ju tak, že sa v nej cíti dobre.
 
Boľavé koleno
Mladý muž, vysoký s nadváhou. Mal problém s boľavým kolenom. Sedavý spôsob života.
 
Metódou EFT sme riešili bolesť.  Ťukali sme tupú bolesť na pravej strane kolena. Bolesť sa prejavovala, keď chodil.
 
Počas jedného sedenia bolesť prešla. Skúšal aj chodiť – nič. Bolesť bola preč.
 
V tomto prípade som odporučila zmenu životného štýlu. Viac pohybu, zmenu stravy, zníženie hmotnosti.  Ak k zmene nedôjde, problém sa môže vrátiť.
 
 Vzťah s mamou, otcom
Často nám vzťahy v rodine robia veľké problémy. S jedným ma oslovila 38 ročná žena. Problémy sa ťahali už od jej detstva. Mama bola psychicky chorá. Otec ich opustil a dosť skoro odišiel navždy. Bola odkázaná sama na seba. Veľmi tým trpela a traumy si preniesla do dospelosti. S mamou sa hádali. Ich spolužitie bolo samé osočovanie. Tento problém si vyžadoval  viac sedení. Nebolo to ľahké. Problém sme riešili metódou EFT. Vyťukali sme každú traumu, ktorú pociťovala už ako dospelá. Ale výsledok stál za to.
 
A prax? Traumy zmizli. S mamou, ktorá je už teraz zdravá vychádza v pohode. Ich vzťah sa veľmi zmenil. Pomáhajú si a dopĺňajú sa.  Vládne medzi nimi harmónia. Neuveriteľné? Ale pravdivé.
 
Možno vám to nebude dávať súvis s týmto prípadom, ale…  Na základe toho čo som rozhovorom zistila a čo vzťahom neprospieva som odporučila:
–          nesnažiť sa druhých meniť podľa toho čo si myslíme, že je pre nich dobré
–          môžeme meniť len sami seba
 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s